Smarthouse - II - Automatické zavlažování trávníku
28. Březen 2014
Cílem pro mne je automatické zavlažování trávníku, resp. celé zahrady co bude potřeba (trávník, stromky, zelenina, ...).
Je tedy potřeba zařízení, které umožní ovládat čerpadlo pro napouštění kubíkové nadrže na vodu ze studny, další čerpadlo pro zavlažování, dále pak ovládání elektroventilů pro zavlažovací okruhy (1 hlavní okruh pro zavlažování trávníku a 1 hlavní okruh pro zavlažování zbytků zeleně).
Všechny tyto výstupy jsem chtěl mít možnost ovládat jak ručně, tak počítačem. Takže vyrobený zavlažovací box, má v sobě jak relé, která jdou sepnout počítačem, tak manuální spinače, které plní stejnou funkci. Dále bylo potřeba osadit "základní desku" 24V transformátorem pro elektroventily zavlažování.

Vyrobená deska zavlažovacího boxuZavolažovací box bude doplněn dalším boxem, který zpřístupní rozhraní mezi počítačem a zavlažovacím boxem. V současnosti ho ještě nemám hotový, a tak se hodí právě manuální spínače. Po dokončení bude rozhraní vyrobeno za pomoci mikroprocesoru Atmega328 a ethernetového rozhraní. Celá automatizace zavlážování totiž bude řízena linuxovým serverem, co mi běží doma v technické místnosti.


Spojení motherboardu a kontrolek na víku boxuTestovací zapojení - kontrolky svítí:-)Osazený box na místo< Novější články | 1 | 2 | 3 | Starší články > Na konec >>

Copyright © 2007-2021 Josef Kyrian, designed by Luke