Vlastní bydlení - VII. - Konečně do banky
27. Srpen 2008
Tak zase po dlouhé době se něco hnulo...:-)

V pondělí 25. jsme přijeli na domluvenou schůzku do Velkých Přílep. Tam už na nás čekal jednatel firmy Isobau. Cílem schůzky bylo získat konečně dokumenty pro banku, abychom si mohli vyřídit úvěr.

Je to zvláštní, už 4 měsíce jednáme ohledně domku, řešímě individuální požadavky, podle nichž firma přizpůsobuje dům, ale ještě od nás neviděli ani korunu a nemají ani jistotu, že hypotéku dostaneme. Nevím jestli je to dobře, nebo špatně nebo jak to vlastně je*dontknow*

Inu každopádně teď jsme konečně udělali pokrok. Firma nám dodala výpis z katastru nemovitostí, snímek katastrální mapy, finální rozpočet a fotky stavby, jak banka chtěla. S těmito dokumenty jsme zašli za naším oblíbeným pracovníkem v ČSOB v Praze na Andělu. Oblíbený píši úmyslně, jelikož pán je opravdu ochotný a co je hlavní - zdá se, že všemu výborně rozumí a vyvolává v nás naprostou důvěru.

Pán nás, jako vždy, s ochotou přijal a bez nutnosti objednat se předem jako býva zvykem v ostatních bankách. Co mě ale překvapilo - on si nás dokonce pamatoval (ačkoliv jak jsem již psal, bylo to již 4 měsíce co jsme spolu mluvili naposled). A nejen to, on si dokonce pamatoval o jaký baráček jde a že tam nebude dodělaný podkroví! Má u mě další velké plus:-)
No abych to neprodlužoval, dali jsme mu všechny dokumenty co jsme dostali + fotky stavby co jsem nafotil (http://fotky.josef.kyrian.cz/25.08.2008-baracek) a pán slíbil, že to prostuduje a zavolá. Takže teď zas nějaký čas můžeme jen čekat:-)
Vlastní bydlení - VI. - stále čekáme
23. Červenec 2008
Tak už je to 3 měsíce, co jsme začali řešit baráček ve Velkých Přílepech...bohužel stále na něco čekáme...

Ačkoliv dle rezervační smlouvy jsme byli povinni vše papírově vyřešit a podepsat smlouvu o budoucí kupní smlouvě do měsíce, tak se tak nestalo.
Firma Isobau na to bohužel, nebo možná spíše bohudík nespěchá (vzhledem k tomu, že stále platíme nájem a několik měsícu bychom platili navíc hypotéku). Občas to vypadá, že s námi firma nekomunikuje, ale to je doufejme normální*dontknow*

Jinak tedy jak jsme pokročili? Mno, máme grafický návrh kuchyně, firmě jsme dodali připravenost, aby vědeli kde nám mají udělat zásuvky a vývody na elektriku, ještě jsme doupřesnili naše požadavky, máme návrh na budoucí kupní smlouvu a prvotní kalkulaci.

Jelikož, ale v prvnotní kalkulaci celková cena baráčku vyšla na necelé 4 miliony, tak jsme se rozhodli ještě "proinvestovat" nějaké zrní navíc8-) Necháme si ještě udělat terasu a přístřešek pro auto:-P

Dnes jsme byli na stavbě a nasprayovali na zeď, kde bychom chtěli mít zásuvky a kde osvětlení atd... (nemohu si nerýpnout do ženy - ta pro ušetření nechtěla udělat osvětlení terasy, že prý si rozsvítíme v ložnici:-D ) tímto by to z naší strany mělo být vše a už to záleží jen na firmě, kdy nám dodá aktualizovanou kalkulaci a papíry pro banku, abychom mohli vyřídit hypotéku...

...jsem zvědav jak se to bude vyvíjet dál:-)
Vlastní bydlení - V. - interiér - kuchyně
7. Květen 2008
Včera jsme byli navštívit kuchyňské studio ORESI. Mají velice hezké kuchyně a zdá se, že za velmi pěkné ceny.

Bohužel včera na nás už neměli čas aby nám udělali grafický návrh:-( Takže máme domluvenou schůzku na sobotu. Předbežně máme vybranou tutu kuchyň, která se nám perfektně hodí do našeho prostoru...


Vlastní bydlení - IV. - interiér - koupelna
3. Květen 2008
Tak jsme úspěšně stihli podepsat rezervační smlouvu (čímž jsme nasrali 3 rodiny, které o domek taky měli zájem:-) ) a začli lítat po studiích pro výběr obkladů, podlah, po obchodákách pro nábytek atd...

Tady máme 3D návrh koupelny udělaný z obkladů, které jsme vybrali
Vlastní bydlení - III. - nový baráček
15. Duben 2008
Tak jsme to nevydrželi do léta a stále hledáme nějaké nové bydlení.

Našli jsme opět ve Velkých přílepech developerský projekt...pěkné nízkoenergetické baráčky za 4.2 milionu...160m2, pozemek 650m2, libovkaA tak jsme navštívili realitku. Tam nám to pán všechno pěkně vysvětlil, jak to staví, kdy to bude postavené, atd atd, no vypadalo (a myslím, že stále vypadá:-) ) to užasně. Teda Věruška se tvářila kysele, páč má stále dojem, že se dá koupit lepčí baráček za poloviční cenu...bez komentáře:-)

Tak to by bylo, cíl máme, tak už jen vyžebrat peníze od banky.

Tentokrát jsme jako první zkusili wustenrot, jelikož na internetu, dle jejich formuláře, mají nejmenší požadavky na plat a nejnižsí splátku. Mno realita byla jako vždy jiná. Splátka byla o litr větší a požadavky na plat taky asi o 5 tisíc větší.
Nějak stále nechápu proč na internetu nemá každá banka stejnej formulář, jako mají u sebe v kanceláři?!!
No i tak požadavky nebyli velké...plat 39 tisíc čistého..., ale co je problém, že průměr počítají za rok 2007 v kterém se totálně nechytáme. Takže děkujeme nashle:-)

Z předchozí zkušenosti už víme, že šance by byla u ČSOB. A tak jsme tam zašli. Opět se nás ujal ten samý příjemný, ochotný pán a tentokrát bez slizu v koutku pusy:-)
A výsledek? Chtěj průměr čistého platu za poslední 3 měsíce 42 tisíc. Zupr! To splňujem s velkou rezervou asi 500 kč:-)

Takže dnes se jdem podívat na domek a pokud to všechno vyjde, tak na podzim bychom mohli bydlet:-)

<< Na začátek < Novější články | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Starší články > Na konec >>

Copyright © 2007-2017 Josef Kyrian, designed by Luke